Anksiyete okul ve sınav başarısını nasıl etkiliyor?

Anksiyete, okul ve sınav başarısını olumsuz etkileyebilir. Anksiyete, öğrencilerin stres seviyelerini artırarak konsantrasyonlarını, öğrenme yeteneklerini ve bellek performanslarını olumsuz etkileyebilir. Anksiyetesi olan öğrenciler genellikle derslerine odaklanmakta zorlanır ve sınavlara hazırlanırken aşırı endişe yaşayabilirler. Bu endişe ve stres seviyeleri arttıkça, öğrencilerin sınav performansları da düşebilir.

Ayrıca, anksiyetesi olan öğrenciler, genellikle sınavların sonuçlarını aşırı şekilde önemsedikleri için, başarısızlıkla sonuçlanabilecek durumlarla başa çıkmakta zorlanabilirler. Bu durum da sınav kaygısını daha da artırabilir. Anksiyete ayrıca, öğrencilerin motivasyonlarını düşürebilir ve okul ve sınavlarla ilgili işleri yapmak için gerekli olan enerjiyi ve isteği kaybetmelerine neden olabilir.

Bu nedenle, anksiyetesi olan öğrencilerin okul ve sınav başarısını olumsuz etkilememek için, stres ve kaygı seviyelerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Bu, sınavlara hazırlık sürecinde stresle başa çıkmak için sağlıklı yöntemler kullanmak, uyku ve beslenme düzenine özen göstermek, stres yönetimi tekniklerini kullanmak gibi yöntemleri içerebilir. Ayrıca, öğrencilere sınavlarda başarılı olmalarına yardımcı olacak pratik stratejiler öğretmek de faydalı olabilir.

2_moxo_dehb_adhd
Moxo Dikkat Testi Merkezleri

Moxo Dikkat Testi uygulayıcı merkezlerini inceleyin, size en yakın merkezden ön randevu alın.

İNCELE
Moxo Dikkat Testi Uygulayıcısı Olun

Türkiye’de 500’ün üzerinde klinik ve merkezde uygulanan Moxo Dikkat Performans Testi’ni kullanmak artık daha kolay.

BAŞVUR
Neden Moxo Dikkat Testi?
1
50'dan fazla ülke
550.000 Test
Moxo Testi Dünyada 50’dan fazla ülkede 450.000’nin üzerinde uygulanmıştır.
2
Çeldiricili & Objektif
Tek Test
Dünyada çeldiricili ve objektif tek dikkat testidir.
3
420 Tepki ve
Tepkisizlik
Moxo Testte 420 tepki ve 420 tepkisizlik Eylemi ölçülmektedir.
4
Türkiye’de son 6 Yılda
150.000 Test
Moxo Testi Türkiye’de son 6 Yılda 150.000’in üzerinde uygulanmıştır.
Moxo Dikkat Testi Nedir?
Moxo Dikkat Testi Nedir?
Çocuğunuzun dikkat başarısını ölçmek ve ders çalışma ortamının dikkat özelliklerine göre yeniden düzenlenmesi için uzmanlarınızdan
Moxo Dikkat Testi’ni mutlaka isteyin! MOXO MERKEZLERİNİ İNCELEYİN
Uzman Yorumları
Haberler / Duyurular