0 850 840 49 28

Anneden..

DEHB'li Çocuk & Anne

Çocuğumuzun üstün yeteneklerine karşın dikkat ve öz güven sorunlarına sahip olması, anne ve babası olarak bizi oldukça üzüyordu. Ancak yakın arkadaşlarımızdan biri bu durum ve DEHB arasında bir bağlantı olabileceği düşüncesini bizimle paylaştığında, çocuğumuzun bu sorununun çözümüyle ilgili gereken adımları atabildik.

dehb-korayKoray bizim yaşça en büyük çocuğumuzdu.

Koray’ın ilkokul yıllarının başında, bazı problemlere sahip olduğunu fark ettik. Öğretmenleri bize ders sırasında yerinde oturamadığını ve derslere odaklanamadığını söylüyorlardı. Bizse çocuğumuzun yalnızca biraz afacan olduğunu düşünerek öğretmenlerinin söylediklerini görmezden geldik. Fakat geçen zamanla beraber çocuğumuzun göstermesi beklenen akademik başarı artınca, onun aynı zamanda ev ödevi ve sınavlarıyla da sorun yaşadığının farkına vardık.

Bütün bunlar, karşımıza çıkacak problemlerin belki de en küçükleriydi. Koray giderek daha utangaç bir çocuk olmaya başladı. Okul başarısı azaldıkça sosyal hayatıyla da bağı koptu, önceden yapmayı sevdiği şeyleri yapmak konusunda isteksiz hale geldi. Bir gün arkadaşlarımdan biri Koray’ı bir uzmana götürmemi önerdi.

Koray’ın hayatını değiştiren tanıtani

Uzmanla birkaç görüşme ve Koray’a uygulanan online bir testten sonra, sorularımızın cevabını aldık. Koray’da DEHB vardı. Uzmanın söylediğine göre, Koray hata yaptıkça kendine duyduğu inancı kaybetmişti. Yalnızca düşük akademik başarısı değildi bunun nedeni, aynı zamanda zihnindeki kendi yapabilecekleriyle ilgili düşüncelerinin DEHB’nin etkilediği sonuçlarla gösterdiği büyük farklardı.

Değişimlerin etkisi anlık ve oldukça açıktı.

Hem çocuğumuzu, hem de uzun zamandır kaybettiğimiz aile huzurumuzu yeniden kazandığımızı hissettik. Koray’ın da öz güveni yeniden yerine geldi; eskisi gibi mutlu, sosyal ve bir o kadar neşeliydi. Geçmişe baktığımda, Koray’ın DEHB tanı ile tedavi süreci konusunda şanslı olduğumuza inanıyorum…

Moxo Dikkat Testi Merkezleri

Moxo Dikkat Testi uygulayıcı merkezlerini inceleyin, size en yakın merkezden ön randevu alın.

İNCELE
Moxo Dikkat Testi Uygulayıcısı Olun

Türkiye’de 500’ün üzerinde klinik ve merkezde uygulanan Moxo Dikkat Performans Testi’ni kullanmak artık daha kolay.

BAŞVUR
Neden Moxo Dikkat Testi?
1
40'dan fazla ülke
550.000 Test
Moxo Testi Dünyada 40’dan fazla ülkede 450.000’nin üzerinde uygulanmıştır.
2
Çeldiricili & Objektif
Tek Test
Dünyada çeldiricili ve objektif tek dikkat testidir.
3
420 Tepki ve
Tepkisizlik
Moxo Testte 420 tepki ve 420 tepkisizlik Eylemi ölçülmektedir.
4
Türkiye’de son 6 Yılda
75.000 Test
Moxo Testi Türkiye’de son 6 Yılda 75.000’in üzerinde uygulanmıştır.
Moxo Dikkat Testi Nedir?
Moxo Dikkat Testi Nedir?
Çocuğunuzun dikkat başarısını ölçmek ve ders çalışma ortamının dikkat özelliklerine göre yeniden düzenlenmesi için uzmanlarınızdan
Moxo Dikkat Testi’ni mutlaka isteyin! MOXO MERKEZLERİNİ İNCELEYİN
Uzman Yorumları
Haberler / Duyurular