Çocuğunuzun Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu’na Sahip Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Çocuğunuzun sivilce gibi herhangi bir dermatolojik problemi olduğunda, bunu dışarıdan tek bir bakışla anlayıp gerekli önlemleri alabilirsiniz. Kas ve eklem ağrıları, çocuğunuz hareket ettiğinde kendini gösterecek, yine uygun tedaviyi kolayca bulabilmenizi mümkün hale getirecektir. Fakat, her hastalık az önce saydığımız hastalıklar gibi erken ve görülebilir belirtilere sahip değildir.

Bu tür hastalıklara, söz konusu alanın uzmanına gidilmedikçe tanı konulması oldukça zordur. Uzmana gidiş ertelendikçe de hastalık ilerler ve bir süre sonra da önüne geçilmesi zor bir noktaya gelir. Bu hastalıklardan biri de Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)’dir.

DEHB’nin semptomları, hepimizin günlük hayatta sıklıkla içinde bulunduğumuz sıkılganlık ve yorulma gibi durumlarda gösterdiğimiz semptomlarla benzerdir. Bu durumda da, sizin ve çocuğunuzun hayatınıza hiçbir soruna sahip olmadığınızı düşünerek devam etmeniz mümkündür.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu konusundaki bilinç düzeyi geçmişte günümüzdeki kadar yüksek olmadığından, günümüzde birçok yetişkin DEHB’ye sahip olsa da bunu bilmemektedir. Bu kişiler hayatları boyunca, uygun tedaviyle engelsiz olarak koşabilecekleri bir maratonu engelli bir maraton olarak koşmak zorunda kalmışlardır. Geç de olsa DEHB tanısı alan yetişkinler, eğer bu tanıyı çocukluklarında almış olsaydılar birçok şeyin çok daha farklı olabileceğini belirtmektedirler.

Eğer siz de çocuğunuzun akademik ya da sosyal başarısızlığından endişe ediyorsanız onu, kendisinin DEHB’ye sahip olup olmadığını en doğru şekilde anlayabilecek kişi olan ilgili bir uzmana götürmeniz önerilmektedir. İlerleyen teknolojiyle birlikte, uzmanların işini kolaylaştıran online testler gibi çeşitli araçlarla DEHB tanısı çok daha hızlı ve pratik bir hale gelmiştir. Bu testlerden biri de %91 gibi kusursuz bir ayırt edicilik düzeyine sahip olan MOXO d-CPT Sürekli Performans Testi’dir. Test ile yaklaşık olarak 15 dakikada bireyin dikkat ve hiperaktivite düzeyleri ölçülebilmekte, sonuçları kendisiyle aynı yaş ve cinsiyete sahip olan çocukların sonuçlarıyla karşılaştırılarak dikkat profili hakkında bilgi sahibi olunabilmektedir. Fakat, MOXO testi ancak klinik tanıya yardımcı bir araç olarak işlev görmektedir. DEHB’nin nihai tanısı için uzman gözlem ve yorumu en önemli faktörlerdir.

MOXO Testi’ni alabileceğiniz uzman ve merkezlerin listesine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz: https://www.moxoturkiye.com/moxo-merkezleri/

MOXO: Dikkat güçlüklerini birlikte aşıyoruz

Çocuğunuzda ya da kendinizde yukarıdaki belirtileri gözlemliyorsanız; gecikmeden konunun uzmanı bir doktor, psikolog veya psikolojik danışmana başvurunuz En Yakın Uzmanı Ara
Moxo Dikkat Testi Merkezleri

Moxo Dikkat Testi uygulayıcı merkezlerini inceleyin, size en yakın merkezden ön randevu alın.

İNCELE
Moxo Dikkat Testi Uygulayıcısı Olun

Türkiye’de 500’ün üzerinde klinik ve merkezde uygulanan Moxo Dikkat Performans Testi’ni kullanmak artık daha kolay.

BAŞVUR
Neden Moxo Dikkat Testi?
1
50'dan fazla ülke
550.000 Test
Moxo Testi Dünyada 50’dan fazla ülkede 450.000’nin üzerinde uygulanmıştır.
2
Çeldiricili & Objektif
Tek Test
Dünyada çeldiricili ve objektif tek dikkat testidir.
3
420 Tepki ve
Tepkisizlik
Moxo Testte 420 tepki ve 420 tepkisizlik Eylemi ölçülmektedir.
4
Türkiye’de son 6 Yılda
150.000 Test
Moxo Testi Türkiye’de son 6 Yılda 150.000’in üzerinde uygulanmıştır.
Moxo Dikkat Testi Nedir?
Moxo Dikkat Testi Nedir?
Çocuğunuzun dikkat başarısını ölçmek ve ders çalışma ortamının dikkat özelliklerine göre yeniden düzenlenmesi için uzmanlarınızdan
Moxo Dikkat Testi’ni mutlaka isteyin! MOXO MERKEZLERİNİ İNCELEYİN
Uzman Yorumları
Haberler / Duyurular