DEHB testlerinin yararları nelerdir?

DEHB testleri, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) belirtilerinin değerlendirilmesinde kullanılan araçlardır. Bu testlerin bazı yararları şunlardır:

  1. Doğru tanı: DEHB testleri, bir kişinin DEHB olup olmadığını doğru bir şekilde teşhis etmek için kullanılabilir. Bu, uygun tedavinin belirlenmesi açısından önemlidir.
  2. Belirtilerin şiddetinin değerlendirilmesi: Testler, kişinin DEHB belirtilerinin şiddetini değerlendirmeye yardımcı olabilir. Bu, tedavi planının ve takibinin belirlenmesinde yardımcı olabilir.
  3. Tedavi etkililiğinin değerlendirilmesi: DEHB tedavisi alan kişilerin tedaviye cevap verip vermediğini anlamak için testler kullanılabilir. Bu, tedavinin etkililiğinin belirlenmesine yardımcı olabilir.
  4. Diğer tanılardan ayırt edilmesi: DEHB testleri, başka bir durumun (örneğin, anksiyete bozukluğu, depresyon veya bipolar bozukluk) DEHB belirtilerine neden olup olmadığını belirlemeye yardımcı olabilir.
  5. İş, okul ve sosyal hayatta başarıyı artırma: DEHB testleri, kişinin güçlü ve zayıf yönlerinin belirlenmesine yardımcı olabilir. Bu, kişinin iş, okul veya sosyal hayatta daha başarılı olabilmesi için uygun stratejilerin belirlenmesine yardımcı olabilir.

DEHB testleri, bir kişinin DEHB olup olmadığını  belirlemede tek başına kullanılmaz. Ancak, belirtiler hakkında daha fazla bilgi edinmek ve uygun tedaviyi belirlemek için önemli bir araçtır.

moxo_dehb_adhd_24
Moxo Dikkat Testi Merkezleri

Moxo Dikkat Testi uygulayıcı merkezlerini inceleyin, size en yakın merkezden ön randevu alın.

İNCELE
Moxo Dikkat Testi Uygulayıcısı Olun

Türkiye’de 500’ün üzerinde klinik ve merkezde uygulanan Moxo Dikkat Performans Testi’ni kullanmak artık daha kolay.

BAŞVUR
Neden Moxo Dikkat Testi?
1
50'dan fazla ülke
550.000 Test
Moxo Testi Dünyada 50’dan fazla ülkede 450.000’nin üzerinde uygulanmıştır.
2
Çeldiricili & Objektif
Tek Test
Dünyada çeldiricili ve objektif tek dikkat testidir.
3
420 Tepki ve
Tepkisizlik
Moxo Testte 420 tepki ve 420 tepkisizlik Eylemi ölçülmektedir.
4
Türkiye’de son 6 Yılda
150.000 Test
Moxo Testi Türkiye’de son 6 Yılda 150.000’in üzerinde uygulanmıştır.
Moxo Dikkat Testi Nedir?
Moxo Dikkat Testi Nedir?
Çocuğunuzun dikkat başarısını ölçmek ve ders çalışma ortamının dikkat özelliklerine göre yeniden düzenlenmesi için uzmanlarınızdan
Moxo Dikkat Testi’ni mutlaka isteyin! MOXO MERKEZLERİNİ İNCELEYİN
Uzman Yorumları
Haberler / Duyurular