0 850 840 49 28

Dikkat Terapisi

Dikkat testi, kişilerin odaklanma becerilerini ölçen ve duyarlılıklarını analiz eden bir test türüdür. Dikkat ile ilgili her türlü sorunun tedavisi öncesinde uygulanarak, problemin boyutlarının analiz edilmesinde kullanılır. Bu test sayesinde yeterli ve zamanında tedavi kolaylıkla sağlanabilir.

Nörobiyolojik bir rahatsızlık olan dikkat eksikliğinin tedavisi oldukça önemlidir. Uygulanacak tedavi zamanında ve yeterli şekilde olmazsa bu rahatsızlıktan şikayetçi kişilerin hayatları her geçen gün daha da zor bir hal alabilir.  Bu noktada, en çok tercih edilen ve pozitif sonuç elde edilen tedavi yöntemi, dikkat terapisidir.

 

Dikkat Terapisinin Önemi

Dikkat testi uygulaması ardından uygulanmaya başlanacak dikkat terapisi, dikkati toplama ve konsantrasyon sağlama becerileri üstüne yoğunlaşır. Özellikle dikkatini toplama konusunda ciddi problemler yaşayan çocuk ve ergenlerin, aile içi başta olmak üzere sosyal ortamlardaki uyumsuzluğunun giderilmesi açısından oldukça önemlidir.

Uyumsuzlukların getirdiği hiperaktivite, mutsuzluk, yetersiz hissetme, utanç ve kaçınma duygularının erken yaşta önüne geçilmesi gerekir. Yapılan dikkat testi sonuçlarından hareketle hazırlanacak terapi programı ile çocuğun yaş ve gelişim düzeyine uygun etkili bir tedavi süreci sağlanabilir.

Terapi Süreci

Bu terapinin öncesi, süreci ve sonrasında çocuğun etrafında bulunan herkesin duyarlı ve bilinçli davranması gerekir. Yapılan dikkat testi sonuçlarına bağlı olarak, önyargısız ve destekleyici bir tutum izlenmelidir.

Her çocuğun terapiye cevap verme ve sonuca varma süreci farklı olacağından sabırlı ve anlayışlı olmakta sonucu olumlu yönde etkileyecektir. Gerek duyulması halinde ilaç tedavisi ve ek önlemler konusunda da yardım alınabilir. Eş zamanlı uygulanabilen bu tedavi ve terapi süreçleri, çocuğun hızlı iyileşmesi ve etkili sonuçlar alınması açısından oldukça önemlidir.

 

Sonuç

Her çocuğun kendine has özellikleri ve gelişim süreci bulunur. Dikkat eksikliği olan çocuklara uygulanan dikkat testi ve terapisi gibi yöntemler, her çocuk özelinde farklılıklar gösterebilir. Esas olarak önemli olan, doğruluğu ve işlevselliği onaylanmış tedavileri uygulamaktır.

Çocuğu için en iyisini isteyen ailelerin, tedavi merkezlerinden alacakları destek terapiye katkı sağlayacaktır. Moxo dikkat testi uygulayan merkezleri seçmeniz ya da uzmanınızdan istemeniz durumunda, en iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz. Moxo dikkat testi ile hızlı, etkili ve kesin sonuçlar alır, çocuğunuz terapisinin en iyi şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

 

Moxo Dikkat Testi Merkezleri

Moxo Dikkat Testi uygulayıcı merkezlerini inceleyin, size en yakın merkezden ön randevu alın.

İNCELE
Moxo Dikkat Testi Uygulayıcısı Olun

Türkiye’de 500’ün üzerinde klinik ve merkezde uygulanan Moxo Dikkat Performans Testi’ni kullanmak artık daha kolay.

BAŞVUR
Neden Moxo Dikkat Testi?
1
40'dan fazla ülke
550.000 Test
Moxo Testi Dünyada 40’dan fazla ülkede 450.000’nin üzerinde uygulanmıştır.
2
Çeldiricili & Objektif
Tek Test
Dünyada çeldiricili ve objektif tek dikkat testidir.
3
420 Tepki ve
Tepkisizlik
Moxo Testte 420 tepki ve 420 tepkisizlik Eylemi ölçülmektedir.
4
Türkiye’de son 6 Yılda
75.000 Test
Moxo Testi Türkiye’de son 6 Yılda 75.000’in üzerinde uygulanmıştır.
Moxo Dikkat Testi Nedir?
Moxo Dikkat Testi Nedir?
Çocuğunuzun dikkat başarısını ölçmek ve ders çalışma ortamının dikkat özelliklerine göre yeniden düzenlenmesi için uzmanlarınızdan
Moxo Dikkat Testi’ni mutlaka isteyin! MOXO MERKEZLERİNİ İNCELEYİN
Uzman Yorumları
Haberler / Duyurular