Dikkat testinde neden çeldirici olmalıdır?

Bugün internet ortamında da, başvurduğunuz uzmanlarda da karşınıza çok değişik dikkat testleri çıkar. Peki hangisi daha doğru ölçüm yapabilen bir dikkat testidir? Doğruluğunu nasıl anlayabilirsiniz? Belki de bu testler ile tanı konulup tedavi başlanacaktır. Tıbbi testlerin doğruluğu bilimselliği kanıtlanmış dergilerdeki kabul edilmiş yayınlar ile söylenebilir. Bu ne demektir ?
SCI – Science Citation Index- kriterlerine sahip sahip dergilerde yayınlanmış olmak önemlidir.

Çok az daha açıklarsak : ISI (Institute for Scientific Science Citation IndexInformation), merkezi Philadelphia (ABD)’da bulunan ve düzenli olarak binlerce bilimsel dergiyi tarayarak, içeriğini okuyucularına duyuran bir sistemdir. SCI ise, ISI’ın baz aldığı akademik yazım indekslerden biridir.

Şimdi neden Moxo dikkat testini tercih etmelisiniz?

Son 50-60 yıldır soru cevap , resim içinde harf veya sayı bulma , bilgisayar ekranında hedefi yakalama gibi araçlarla dikkat ölçülmeye çalışılmıştır. Bu testlerin doğruluk payı maalesef % 50-60 ı bile geçememiştir.Çünkü son yıllardaki çalışmalarda dikkat eksikliğinde önemli olan becerinin dikkati dağıtan uyaranlara karşı gelip , onlardan etkilenmeden dikkatliliği sürdürebilmek olduğu gösterilmiştir. Bu yayınların en önemlisi Prof dr Ortal Slobodin, Hanoch Cassuto ve Itai Berger tarafından yapılıp Journal of Attention Disorders adlı dergide 2015 yılında yayımlanan makaledir. Bu çalışmada da dikkat ölçümünün temelinde uyaranların varlığında dikkatli olabilmenin ölçülebilirliği vurgulanmıştır. Bu çalışmanın Türkçe çevirisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Tüm dünyada 30’ dan çok ülkede kullanılan Moxo d-cpt Moxo distractor continious performance test- Moxo çeldiricili dikkat testi 4 yıldır ülkemizde de uzmanlar tarafından kullanılmaktadır.

Moxo Dikkat Testi Merkezleri

Moxo Dikkat Testi uygulayıcı merkezlerini inceleyin, size en yakın merkezden ön randevu alın.

İNCELE
Moxo Dikkat Testi Uygulayıcısı Olun

Türkiye’de 500’ün üzerinde klinik ve merkezde uygulanan Moxo Dikkat Performans Testi’ni kullanmak artık daha kolay.

BAŞVUR
Neden Moxo Dikkat Testi?
1
40'dan fazla ülke
550.000 Test
Moxo Testi Dünyada 40’dan fazla ülkede 450.000’nin üzerinde uygulanmıştır.
2
Çeldiricili & Objektif
Tek Test
Dünyada çeldiricili ve objektif tek dikkat testidir.
3
420 Tepki ve
Tepkisizlik
Moxo Testte 420 tepki ve 420 tepkisizlik Eylemi ölçülmektedir.
4
Türkiye’de son 6 Yılda
75.000 Test
Moxo Testi Türkiye’de son 6 Yılda 75.000’in üzerinde uygulanmıştır.
Moxo Dikkat Testi Nedir?
Moxo Dikkat Testi Nedir?
Çocuğunuzun dikkat başarısını ölçmek ve ders çalışma ortamının dikkat özelliklerine göre yeniden düzenlenmesi için uzmanlarınızdan
Moxo Dikkat Testi’ni mutlaka isteyin! MOXO MERKEZLERİNİ İNCELEYİN
Uzman Yorumları
Haberler / Duyurular