0 850 840 49 28

Her anne gibi…

Her Anne gibi...

“Çocuğumun okul hayatında başarılı olması her zaman önceliklerimden biri oldu.”

Okula başladıktan sonra çok geçmeden Duru’nun dersleriyle pek de ilgili olmadığını fark ettik. Eşim beni bu durumun normal olduğu, okulun daha yeni başladığı ve her şeyin oturmasının biraz zaman alacağı konusunda ikna etti.

Fakat zaman geçtikçe bu durumun düzelmenin aksine daha da kötüye gittiğini gördük. Bir an önce Duru’nun okuluna gidip öğretmenleriyle konuşarak ortadaki sorun her neyse çözmeye karar verdim.

Ertesi gün okula giderek sınıf öğretmenine olanları anlattım. Sınıf öğretmeni Duru’nun dersler konusunda oldukça isteksiz olduğunu, ders sırasında anlattıklarını nadiren dinlediğini ve çoğunlukla başka şeylerle ilgilendiğini söyledi. Öğretmeni istediğim takdirde Duru’yu okulun rehberlik servisine yönlendirebileceğini söyleyince, ondan bunu yapmasını rica ettim.

Duru’nun rehber öğretmen ile görüşmeleri sonrasında öğretmen bana Duru’da Dikkat Eksikliği olabileceğini düşündüğünü söyledi. Durumu eşime açıklayınca, bundan emin olmanın tek yolunun Duru’yu bir uzmana göstermek olduğunu söyledi. Uzmanımız bilgisayardan yapılan yeni bir testin olduğunu ve objektif bir sonuç alabilmemiz için bu testi yaptırmamızı önerdi. Yaklaşık 20 dk. da Duru’nun dikkatinin daha çok görsel şeylerle bozulduğunu ve dikkat süresinin sadece 5 dk. olduğunu söyledi. Bunun üzerine öğretmenine 5 dakikada bir Duru’nun dikkatinin dağıldığını ve bu süreyi uzatmak için eğitim programına başladığımızı belirttik.

Sonuç ise inanılmazdı.

Duru dersleriyle ilgilenmeye başlamıştı ve bizim endişelenmemize gerek kalmadan kendi kendine ders çalışıyor, ödevlerini yapıyordu. Öğretmeniyle görüşmeye gittiğimizde, bize Duru’nun oldukça mesafe kat ettiğini ve yakın zamana dek gördüğünün aksine, okuldayken mutlu göründüğünü söyledi.

En önemlisi, Duru’nun günün yarısını geçirdiği okulunda artık mutsuz olmadığını biliyorum.

Yaşadığımız deneyimle ilgili size söyleyebileceğim en önemli şey şu: Sorunla yüzleşmekten korkmamalısınız!

Her şeyin temeli doğru teşhisti. Önemli olan sorunu en kısa zamanda görebilmek ve bir uzman yardımıyla bu sorunun çözümü için gereken adımları atmak.

Moxo Dikkat Testi Merkezleri

Moxo Dikkat Testi uygulayıcı merkezlerini inceleyin, size en yakın merkezden ön randevu alın.

İNCELE
Moxo Dikkat Testi Uygulayıcısı Olun

Türkiye’de 500’ün üzerinde klinik ve merkezde uygulanan Moxo Dikkat Performans Testi’ni kullanmak artık daha kolay.

BAŞVUR
Neden Moxo Dikkat Testi?
1
40'dan fazla ülke
550.000 Test
Moxo Testi Dünyada 40’dan fazla ülkede 450.000’nin üzerinde uygulanmıştır.
2
Çeldiricili & Objektif
Tek Test
Dünyada çeldiricili ve objektif tek dikkat testidir.
3
420 Tepki ve
Tepkisizlik
Moxo Testte 420 tepki ve 420 tepkisizlik Eylemi ölçülmektedir.
4
Türkiye’de son 6 Yılda
75.000 Test
Moxo Testi Türkiye’de son 6 Yılda 75.000’in üzerinde uygulanmıştır.
Moxo Dikkat Testi Nedir?
Moxo Dikkat Testi Nedir?
Çocuğunuzun dikkat başarısını ölçmek ve ders çalışma ortamının dikkat özelliklerine göre yeniden düzenlenmesi için uzmanlarınızdan
Moxo Dikkat Testi’ni mutlaka isteyin! MOXO MERKEZLERİNİ İNCELEYİN
Uzman Yorumları
Haberler / Duyurular