Continue reading "Hiperaktif Anne 2: DEHB ile Yaşamak"

"/> Hiperaktif Anne 2: DEHB ile Yaşamak | MOXO Türkiye
0 850 840 49 28

Hiperaktif Anne 2: DEHB ile Yaşamak

Bir kadın olarak çocuk sahibi olmak benim için muhteşem bir duyguydu. Hamilelik dönemini de çok mutlu yaşadım oysa riskli bir hamilelik olduğu için işten ayrılmıştım benden dört ay sonra eşim işten çıkarıldı bir anda ortada kaldık, özel sağlık sigortam iptal oldu, doğum zamanı yaklaşıyordu, bir sürü problem ortaya çıktı anlayacağınız aslında pek iç açıcı bir dönem değildi ama ben mutluydum. Hamilelik hormonları beni çok mutlu ediyor diyordum (gerçekten öyle miydi onu bilmiyorum tabii)

35 yaşında doğum yaptım, işler az da olsa yoluna girmeye başlamıştı. Oğlum 1 yaşına gelene kadar çalışmadım aslında çalışamadım demek daha doğru olur çünkü iş bulamadım. Bu bir yıl oğlumla olmanın tadını çıkardım, her an yanındaydım nereye gidersem çanta gibi yanımda taşıdım. Oğlum 13 günlükken gezmeye gittik aksi düşünülebilir mi zaten hiperaktif olan ben ve çocuğun kırkı çıkana kadar evden dışarı adım atmamak!!! Kabus gibi olurdu benim için.

İşe başlayana kadar sıkıntılarımın çok farkına varmadım. İşe başladığımda kafamda saçma sapan senaryolar kurmaya başladım, tekrar çalışmak güzeldi ama gel gör ki ya şu olursa ya bu olursa ya oğlumun başına bir şey gelirse ya eline bir kalem alırsa onunla yürümeye çalışırken düşerse ve o kalem bir yerine batarsa J Sonu yok yani. Biri bana dünyanın en masum ve zararsız olabilecek bir şeyini bile söylese ben ondan filmlik bir senaryo yazabilirdim. Kaygı düzeyim arttıkça arttı, sürekli endişeli bir halde yaşamaya başladım zihnimdeki korkuları savuşturmaya çalışmaktan işe odaklanamıyordum ki zaten DEHB’den ötürü odaklanamama, dikkat eksikliği söz konusuymuş (tabii o zamanlar henüz teşhis konmamıştı). Üstelik masa başı bir işte çalışmaya başlamıştım ve hata yapma lüksüm yoktu. Mobbing uygulama konusunda çok başarılı olan bir patronumuz da vardı, en ufak bir hata için karşısındakini yerin dibine sokmaktan keyif alıyordu sanki. Bir süre sonra yerimde hiç duramaz oldum, ağlama isteği, çok şiddetli bir kaygı ne yapacağımı bilemedim. Bu arada gereksiz alışveriş yapma ve para harcama durumumdan bahsetmiyorum bile.

Bir öğlen artık dayanamadım hep alışveriş yaptığım eczaneye gittim durumu anlattım, cipralex kullanabilirsin dedi tamam dedim aldım. Bir süre daha idare ettim ama olmadı. En sonunda doktordan randevu aldım ve gittim. Nasıl hissettiğimi anlattım hatta şunu dediğimi çok iyi hatırlıyorum “şu an bu sokağın etrafını en az dört kere koşabilirim, enerjimi atamıyorum ve buna dayanamıyorum”. Doktor beni dinledi ve bende enerji fazlalığı olduğuna kanaat getirip şimdi adını hatırlamadığım bir takım ilaçlar verdi. Aldığım ilaçlardan biri tansiyonumu düşürdü ve baygınlık geçirdim. Tekrar aynı doktora gittim durumu anlattım, ilaçları değiştirdi ama yine elde var sıfır. Bu sefer doktor değiştirdim, sakinleştirici önerdi ve görüşmelerden sonra beni aynı zamanda psikoloğa yönlendirdi, artık hem psikiyatristim vardı hem de psikoloğum J Birkaç seanstan sonra psikolog DEHB olabileceğimden şüphelendi, testler yapıldı, test sonuçlarını psikiyatrist ile paylaştı ve nihayet teşhis kondu. 38 yaşında DEHB olduğum anlaşıldı. Concerta hayatıma girdi ve bundan sonra her şey değişmeye başladı…

Moxo Dikkat Testi Merkezleri

Moxo Dikkat Testi uygulayıcı merkezlerini inceleyin, size en yakın merkezden ön randevu alın.

İNCELE
Moxo Dikkat Testi Uygulayıcısı Olun

Türkiye’de 500’ün üzerinde klinik ve merkezde uygulanan Moxo Dikkat Performans Testi’ni kullanmak artık daha kolay.

BAŞVUR
Neden Moxo Dikkat Testi?
1
40'dan fazla ülke
550.000 Test
Moxo Testi Dünyada 40’dan fazla ülkede 450.000’nin üzerinde uygulanmıştır.
2
Çeldiricili & Objektif
Tek Test
Dünyada çeldiricili ve objektif tek dikkat testidir.
3
420 Tepki ve
Tepkisizlik
Moxo Testte 420 tepki ve 420 tepkisizlik Eylemi ölçülmektedir.
4
Türkiye’de son 6 Yılda
75.000 Test
Moxo Testi Türkiye’de son 6 Yılda 75.000’in üzerinde uygulanmıştır.
Moxo Dikkat Testi Nedir?
Moxo Dikkat Testi Nedir?
Çocuğunuzun dikkat başarısını ölçmek ve ders çalışma ortamının dikkat özelliklerine göre yeniden düzenlenmesi için uzmanlarınızdan
Moxo Dikkat Testi’ni mutlaka isteyin! MOXO MERKEZLERİNİ İNCELEYİN
Uzman Yorumları
Haberler / Duyurular