Uzm. Klnk. Psk. İpek Uçkan Moxo Dikkat Testi’ni Anlatıyor

Çocuk, genç ve ailelerle çalışmak birçok açıdan ayrıntılı değerlendirmeyi gerektirmektedir.

Bir klinisyen olarak, Moxo Dikkat Testinin diğer dikkat testlerinden farklı olarak klinik tanı ve takip sürecinde önemli yeri olduğunu düşünüyorum. Test boyunca tüm tutum ve davranışlara dair gözlem bulguları ile birlikte elde edilen test sonuç profilinin ayrıntılı değerlendirmesi duruma büyük oranda ayırtedici katkı sağlamaktadır.

 

 

Örneğin, çocuk veya gencin dikkat süresinin, odaklanma ve zaman yönetiminin yaş ve cinsiyetine göre ne düzeyde olduğunu, başarısını arttırabilecek çalışma şeklinin nasıl olabileceği, çocuk veya gencin dikkatini bozan durumların neler olduğu? çeldiricilerden ne düzeyde etkilendiğini (işitsel ve/veya görsel), planlama ve organizasyon becerileri gibi önemli yürütücü işlevlere dair ne düzeyde olduğunu belirlemek önemlidir. Ayrıca dikkat veya konsantrasyon becerileri yanında sınav/performans kaygısı mı yaşıyor yoksa ebeveyn veya okula dair yakın ilişkisel zorluklar mı yaşıyor da akademik düzeyi, merak duygusu ve motivasyonu olumsuz etkileniyor? vb gibi sorulara yanıt bulmak ve uygun yaklaşımla çalışmak, çocuk ve gencin öğrenme sürecinde önemli yere sahiptir.

Uzm. Klnk. Psk. İpek UÇKAN

Klinik Psikolog

Moxo dikkat testi bilimsel dergilerde yayınlamış yüksek doğruluk payına sahip olması nedeniyle; Dünya genelinde birçok ülkede içerisinde harf, sayı içermemesi, sosyokültürel düzey veya eğitim düzeyinden de etkilenmediğinden tercih edilen bir testtir.

 

Merkezimizde Moxo Dikkat Testi, özellikle dikkat ve odaklanmakta zorlanma, öğrenme zorluğu ve kaygı sorunları gibi tanılara dair şüphe ile başvuruda bulunan veya okul uyum sorunları yaşayan veya önemli sınava girecek öğrencilerin değerlendirilmesi ve gerekli fırsatların sunulması amacıyla ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Testlerin tanı koymadığını unutmadan hassasiyetle uygulandığında, klinik takip sürecine önemli katkısı olduğunu düşünüyorum.

Çocuğunuzda ya da kendinizde yukarıdaki belirtileri gözlemliyorsanız; gecikmeden konunun uzmanı bir doktor, psikolog veya psikolojik danışmana başvurunuz En Yakın Uzmanı Ara
Moxo Dikkat Testi Merkezleri

Moxo Dikkat Testi uygulayıcı merkezlerini inceleyin, size en yakın merkezden ön randevu alın.

İNCELE
Moxo Dikkat Testi Uygulayıcısı Olun

Türkiye’de 2000’in üzerinde klinik ve merkezde uygulanan Moxo Dikkat Performans Testi’ni kullanmak artık daha kolay.

BAŞVUR
Neden Moxo Dikkat Testi?
1
50'dan fazla ülke
550.000 Test
Moxo Testi Dünyada 50’dan fazla ülkede 450.000’nin üzerinde uygulanmıştır.
2
Çeldiricili & Objektif
Tek Test
Dünyada çeldiricili ve objektif tek dikkat testidir.
3
420 Tepki ve
Tepkisizlik
Moxo Testte 420 tepki ve 420 tepkisizlik Eylemi ölçülmektedir.
4
Türkiye’de son 6 Yılda
150.000 Test
Moxo Testi Türkiye’de son 6 Yılda 150.000’in üzerinde uygulanmıştır.
Moxo Dikkat Testi Nedir?
Moxo Dikkat Testi Nedir?
Çocuğunuzun dikkat başarısını ölçmek ve ders çalışma ortamının dikkat özelliklerine göre yeniden düzenlenmesi için uzmanlarınızdan
Moxo Dikkat Testi’ni mutlaka isteyin! MOXO MERKEZLERİNİ İNCELEYİN
Uzman Yorumları
Haberler / Duyurular