0 850 840 49 28

Moxo dikkat testi neden tüm Dünya’da kullanılabilmektedir?

Dikkat testinde öğrenmeye dayalı soru cevap olursa gerçek dikkati ölçemez çünkü her bireyin aldığı öğrenim eşit değildir. Dikkat testinde anne-baba-öğretmen gibi kişilerin değerlendirmeleri dikkate alınırsa tamamen öznel olunacağı İçin sonuçlar doğru çıkmayacaktır.

Hatta aynı sorulara farklı ruh hallerinde- öfkeliyken, sinirli ilken , hatta aç ilken bile farklı cevaplar verilir.Dikkat testinde sayı veya harf olması bile yanlış sonuçlara sebep olabilir; her ülkede farklı alfabeler ve yazı türleri kullanılmaktadır. Dikkat testi çok kısa veya çok uzun olursa da gerçek sonucu veremez. Kabul edilmiş dikkat sürelerini kapsayabilmelidir. Dikkat testi sadece anlık dikkati değil sürdürülebilir dikkati de ölçmelidir. Hatta bunu ölçerken dikkat dağıtan uyaranların varlığını da simüle etmelidir. Çünkü gerçek dikkat çevreden gelen uyaranlara karşı koyabilme yeteceğidir. Bu nedenle test içinde çeldirici denen dikkat dağıtıcı uyaranlar bulunmalıdır.

Dikkat testi sonuç verirken aynı yaş ve cinsiyetteki kişilerin bilimsel ortalamaları ile karşılaştırma yapabilmelidir. Dikkat testi tamamen objektif olmak zorundadır. Bu da kişinin sadece kendi becerisi ile sonuç elde edebilmesini – sadece bilgisayar ve o- sağlayan bir test olmalıdır. Moxo dikkat testi tüm bu kriterleri içerdiği için dünyanın değişik kültürlerinde Çin, Güney Afrika, İsveç , İngiltere , Brezilya, İspanya, Meksika .vbg kullanılabilmektedir .

Moxo Dikkat Testi Merkezleri

Moxo Dikkat Testi uygulayıcı merkezlerini inceleyin, size en yakın merkezden ön randevu alın.

İNCELE
Moxo Dikkat Testi Uygulayıcısı Olun

Türkiye’de 500’ün üzerinde klinik ve merkezde uygulanan Moxo Dikkat Performans Testi’ni kullanmak artık daha kolay.

BAŞVUR
Neden Moxo Dikkat Testi?
1
40'dan fazla ülke
550.000 Test
Moxo Testi Dünyada 40’dan fazla ülkede 450.000’nin üzerinde uygulanmıştır.
2
Çeldiricili & Objektif
Tek Test
Dünyada çeldiricili ve objektif tek dikkat testidir.
3
420 Tepki ve
Tepkisizlik
Moxo Testte 420 tepki ve 420 tepkisizlik Eylemi ölçülmektedir.
4
Türkiye’de son 6 Yılda
75.000 Test
Moxo Testi Türkiye’de son 6 Yılda 75.000’in üzerinde uygulanmıştır.
Moxo Dikkat Testi Nedir?
Moxo Dikkat Testi Nedir?
Çocuğunuzun dikkat başarısını ölçmek ve ders çalışma ortamının dikkat özelliklerine göre yeniden düzenlenmesi için uzmanlarınızdan
Moxo Dikkat Testi’ni mutlaka isteyin! MOXO MERKEZLERİNİ İNCELEYİN
Uzman Yorumları
Haberler / Duyurular